Pasek do spodni ręcznie przeszyty

Paski do spodni z pełnym przeszyciem

W tym wpisie prezentuję przykładowe paski do spodni z pełnym przeszyciem. Zarówno te wykonane ręcznie, jak i z pomocą mojej nabytej w 2022 r. zabawki, czyli profesjonalnej maszyny szewskiej. Jej wstawienie do mieszkania „tylko na chwilę, dopóki nie zrobię miejsca” żona mi wypomina od kilku(nastu) tygodni… Paski tego typu, tak jak wszystkie pozostałe dostępne w ofercie skórzane paski, można również zobaczyć i zamówić w sklepie pod hasłem Pasek męski z przeszyciem i Pasek damski z przeszyciem.

Ale W tym poście pokazuję jeszcze, jak zmieniały się moje umiejętności. Nieskromnie powiem, że szycie ręczne idzie mi już całkiem dobrze. Maszynowe szycie też już opanowałem, ale nie zawsze było dobrze. Niedociągnięcia widać na paskach poniżej, na których trenowałem. Wniosek? Ćwiczenie czyni mistrza!

Maszyna (o której kiedyś na pewno coś kiedyś napiszę) poradzi sobie z kilkoma warstwami skóry naturalnej o łącznej grubości nawet 10mm. Przy cieńszej igle nawet 12mm. No wiem, jestem gadżeciarzem. A te duże gadżety są najlepsze… 🙂 W każdym razie szkoda by było nie wykorzystać tych sprzętów i umiejętności.

Dlaczego pasek do spodni z pełnym przeszyciem?

Po pierwsze zaletą jest wygląd. Skórzany pasek męski z przeszyciem idącym wzdłuż całego przedmiotu równym, delikatnym zygzakiem, ma swój niewątpliwy urok. Zwłaszcza, jeśli przeszycie jest wykonane w kontrastującym ze skórą kolorze.

Po drugie lepsza elastyczność, a więc i wygoda użytkowania. Modele pasków wykonane z jednej warstwy grubej skóry będą sztywniejsze niż paski o tej samej grubości, ale z 2 warstw skóry.

Wytrzymałość oceniłbym podobnie do standardowego skórzanego paska bez przeszycia. Chociaż w przypadku paska przeszytego ręcznie nicią o grubości 0,8 mm mogłoby się okazać, że wytrzymałość na rozciąganie byłaby większa, niż paska z jednego kawałka skóry.

Przykładowe paski z pełnym przeszyciem

Pasek szyty ręcznie niebieski

To produkt wykonany, gdy paski do spodni z przeszyciem już na stałe zagościły w mojej ofercie. Idealny. Za sprawą mojej żony miałem okazję wykonać pasek w ciekawym zestawieniu kolorystycznym. Miał być paskiem specjalnie do jeansów, stąd kolor i kontrastująca nić, podobna do takiej, jaką często są szyte jeansy.

  • Szerokość: 35mm
  • Grubość: 4mm – 4,5mm
  • Pasek zrobiony z dwóch warstw skóry naturalnej garbowanej roślinnie z polskich garbarni
  • Klamra ze stali nierdzewnej
  • Przeszycie nieco cieńszą nicią 0,6mm

Pasek szyty ręcznie brązowy

Tym razem na pasku dla jednolity, nie przecierany brąz. Lubię to zestawienie z nie farbowanymi, surowymi krawędziami. Powracam tu do starych metod i pasek jest w całości przeszyty ręcznie zgodnie z zamówieniem klienta.

Pasek szyty maszynowo czarno-czarny

Szew tego paska jeszcze gdzieniegdzie zdradza delikatne nierówności, ale jest już całkiem przyzwoicie.

Pasek szyty maszynowo czarny z fioletem

Paski do spodni z przeszyciem dają więcej możliwości zabawy z kolorami. Długi szew eksponuje wszelkie kolorystyczne wybryki i kontrasty. Zawsze się cieszę na takie zamówienia! Tutaj czerń z fioletową nicią. Dalszy ciąg treningu z maszyną.

Pasek szyty maszynowo przecierany brąz

Ciekawy efekt przecieranego koloru, połączenie kolorystyczne raczej stonowane, uniwersalne.

  • Szerokość: 40mm
  • Klamra ze stali nierdzewnej
  • Farbowane Eco – Flo Medium Brown
  • Inny sposób zamocowania klamry, tutaj jest po prostu zawinięta końcówka 2 warstw skóry, a poprzednio, wokół klamry była zawinięta tylko wierzchnia warstwa skóry
  • Szew zbliża się do maszynowego ideału

Pasek – debiut szycia maszynowego

To mój pierwszy pasek z przeszyciem. Postanowiłem, że mój kurs szycia na maszynie będzie polegał na tym, że po prostu zacznę szyć. Raz się uda, raz się nie uda, ale w końcu się nauczę. Okazało się, że od razu geniuszem szwów maszynowych nie zostanę. W trzech miejscach szew „zszedł z kursu”. Nie od razu Rzym zbudowano, a kolejne są już lepsze.

Parametry tego paska są następujące:

  • Szerokość: 35mm
  • Grubość: 4mm – 4,5mm
  • Pasek zrobiony z 2 warstw polskiej skóry garbowanej roślinnie
  • Klamra ze stali nierdzewnej
  • Przeszycie grubą, bo 0,8mm polską plecionką* w czarnym kolorze
  • Na zewnątrz szew schowany w rowku, co powoduje, że jest chroniony przez okalającą skórę przed zerwaniem/przecięciem
  • Krawędzie i skóra od spodu są w kolorze naturalnym

*Plecionka składa się z wielu cienkich niteczek, w przeciwieństwie do nici, która jest zwykle zrobiona z 2 lub 3 skręconych włókien, plecionki są wytrzymalsze niż nici

Też chcę taki pasek do spodni!

Jeśli zainteresował Cię ten produkt i chcesz mieć podobny, możesz zamówić go w sklepie lub wysłać zapytanie o wykonanie według Twojego pomysłu przez formularz kontaktowy.

Shopping Cart
Verified by MonsterInsights