Pasek damski z przeszyciem

Niedawno zrobione ze skóry

Moje najnowsze wyroby – zobacz, jeśli lubisz dużo obrazków. Nie piszę tu o szczegółach wykonania, bo to już gdzieś było na blogu. Tutaj tylko chwalę się kolejnymi realizacjami, zestawieniami kolorystycznymi i detalami. Bo każdy produkt jest wyjątkowy!

Pasek na całe życie - cały

Jak robi się pasek do spodni „Na całe życie”? Moje początki

Wiele przedmiotów od naszych przodków przetrwało przez wiele lat i jest wciąż w doskonałym stanie. Chociaż trwałe paski są rzadkie w erze masowej produkcji, wciąż można je znaleźć. Przeczytaj wpis o właściwościach i sposobie wykonania paska na całe życie.

pasek zwinięty w woreczku

Jak przechowywać skórzane paski do spodni + nowe woreczki

Mój pasek ze skóry się powyginał – co teraz? Czy zdarzyło Wam się, że pasek ze skóry od częstego noszenia się cały powyginał? Tak wyglądał ostatnio pasek mojej żony (wersja woskowana na gorąco, jeden z tych, na których się uczyłem), wepchnięty gdzieś podczas przeprowadzki. Gdy w końcu wytęskniony odnalazł się, wyglądał jak na zdjęciu poniżej. …

Jak przechowywać skórzane paski do spodni + nowe woreczki Read More »

Buty Thursday Captain

Kupiłem pierwsze buty Goodyear welted – Thursday Boots Captain

Z racji tego co robię, bardzo mi się spodobała koncepcja butów, które są trwałe i w dodatku da się je naprawiać. Jakiś czas temu zacząłem śledzić na You Tube kanał Rose Anvil, na którym są recenzowane i testowane buty. W większości przypadków właśnie takie solidne, za kostkę, sznurowane, wzorowane na starych modelach butów roboczych. Przypadkiem …

Kupiłem pierwsze buty Goodyear welted – Thursday Boots Captain Read More »

Surowa skóra

Skóra anilinowa – co to jest i czy warto?

Dlaczego niektóre skóry szybko się brudzą, wciągają wodę jak gąbka i szybko patynują, a inne nie? O co chodzi z aniliną, semi aniliną i skórami barwionymi powierzchniowo? W tym wpisie omawiam sposoby barwienia skóry i wyjaśniam, jak mogą one zmienić jej wygląd i wrażenie, które produkt końcowy wywiera na klientach.

Genuine leather – hit czy kit?

Dzisiaj edukacyjno – informacyjnie. Udając się na zakupy po przedmioty wykonane ze skóry, bardzo często spotyka się produkty oznaczone napisem genuine leather lub podobnym real leather, echt leder i dużo rzadziej full grain leather. Jak rozszyfrować te oznaczenia i czy istnieje jakaś standaryzacja tego typu znaczków? O tym we wpisie.

Pasek do spodni z oksydowaną klamrą

Jaki pasek do spodni ze skóry kupić? 5 oznak jakości

Chcesz kupić nowy skórzany pasek do spodni, bo poprzedni szybko się rozpadł? Zwróć uwagę na te 5 cech, które świadczą o jakości, w czasie zakupów – zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Nawet jeśli cena nie będzie najniższa z dostępnych, to oszczędzisz pieniądze, bo Twój nowy pasek wytrzyma dłużej.

Flogger ręcznie robiony

Wyszło całkiem (nie)przyzwoicie – flogger skórzany na zamówienie

Włożyłem w ten przedmiot bardzo dużo pracy i jestem dumny z efektu. Mój pierwszy flogger 😉 Dużym wyzwaniem w tym projekcie były dla mnie oploty. W oplocie rączki szerokimi pasami najważniejsze były równe pasy i unikanie prześwitów. Mocowania wykonane za pomocą sześcioczęściowych guzów tureckich to już dla mnie wyższa szkoła jazdy.

Pasek do spodni ręcznie przeszyty

Paski do spodni z pełnym przeszyciem

W tym wpisie prezentuję przykładowe paski do spodni z pełnym przeszyciem. Zarówno te wykonane ręcznie, jak i z pomocą mojej nabytej w 2022 r. zabawki, czyli profesjonalnej maszyny szewskiej. Jej wstawienie do mieszkania „tylko na chwilę, dopóki nie zrobię miejsca” żona mi wypomina od kilku(nastu) tygodni…

Jaka klamra dla alergika?

Klamra dla alergika ze stali nierdzewnej 304 uwalnia 0,08 µg/cm2/tydzień, co daje ilość znacznie poniżej normy. Generalnie nie powoduje uczuleń i mówię to na podstawie informacji bezpośrednio od użytkowników.

Automatyzacja wystawiania faktur z Allegro w biznesie kaletniczym

Trochę z innej beczki, choć nie do końca. Obowiązki związane ze sprawozdawczością sprzedażowo – podatkową są raczej niemiłe, nudne, frustrujące itp. Chciałbym się podzielić sposobem jak zautomatyzować wystawianie faktur z serisu Allegro. Co najciekawsze…

Klamra 40SSBROkr

Jaka solidna klamra do pasków? Moje poszukiwania

Jeśli z jakiegoś powodu Twój pasek kupiony u mnie będzie wymagał wymiany (bo przy odrobinie szczęścia będziesz na niego skazany do końca życia), to klamrę ze stali nierdzewnej lub mosiądzu z powodzeniem przemontujesz do nowego. Zatem naprawdę – już nigdy nie kupisz innej klamry. Oczywiście przy założeniu, że jej klasyczny wzór nie znudzi Ci się albo nie zapragniesz mieć więcej modeli.

Pasek rzemieślniczy do zegarka Fossil Coachman CH2565

Pisałem już historię zniszczonego paska Fossil, sfatygowanego po roku noszenia, i to nie codziennie, tylko na zmianę z innymi. Miałem okazję zmierzyć się z tematem wykonania nowego paska do zegarka Fossil CH2565. Podobnie jak oryginał, zamówiony pasek miał mieć podkładkę i mocowany na nity pasek. Jest stosowany w zegarkach mających 22mm między uszami koperty. Pierwotnie …

Pasek rzemieślniczy do zegarka Fossil Coachman CH2565 Read More »

okładka na zeszyt A5

Skórzana okładka na zeszyt z rozmytym kolorem

Ten wpis zamieszczam na blogu z dwóch powodów. Po pierwsze mam ładne zdjęcia, a po drugie trochę pokombinowałem z farbowaniem. Technika podpatrzona na jakimś filmiku. Po zafarbowaniu lica dość obficie potraktowałem okładkę denaturatem (koniecznie bezbarwny) nakładanym grubym pędzelkiem.

zniszczony pasek do zegarka

Dlaczego pasek do zegarka się rozkleił? Historia jednego paska

Dzisiaj będzie o rozebranym na części i przeanalizowanym aż do przekroju pasku do zegarka z podkładką z fabryki, wypuszczonego na rynek pod marką Fossil oraz o pasku mojego wykonania, który go zastąpił. Dlaczego stary pasek się zepsuł? I dlaczego tak szybko?

7 nietypowych bransoletek ze skrawków

W tak zwanym międzyczasie eksperymentuję z drobnymi rzeczami ze skóry. Bransoletki to świetny temat na projekt ze skrawków – wystarczają na nie minimalne ilości skóry i trochę kreatywności. Pod względem wykonania są takimi prostszymi paskami do zegarków.

metki pakowanie

Czy skóra naturalna jest ekologiczna?

Co przemawia za tym, że wyroby ze skóry naturalnej garbowanej roślinnie są odpowiedzialnym wyborem konsumenckim? A jakie są ich wady w tym aspekcie? Jaki jest ich ślad ekologiczny i co robić, by go redukować?

Shopping Cart
Verified by MonsterInsights