Pasek damski z przeszyciem

Niedawno zrobione akcesoria ze skóry

Moje najnowsze wyroby – zobacz, jeśli lubisz dużo obrazków. Nie piszę tu o szczegółach wykonania, bo to już gdzieś było na blogu. Tutaj tylko chwalę się kolejnymi realizacjami, zestawieniami kolorystycznymi i detalami. Bo każdy produkt jest wyjątkowy!

Pasek na całe życie - cały

Pasek do spodni „Na całe życie”

Wiele przedmiotów od naszych przodków przetrwało przez wiele lat i jest wciąż w doskonałym stanie. Chociaż trwałe paski są rzadkie w erze masowej produkcji, wciąż można je znaleźć. Przeczytaj wpis o właściwościach i sposobie wykonania paska na całe życie.

Surowa skóra

Skóra anilinowa co to jest?

Dlaczego niektóre skóry szybko się brudzą, wciągają wodę jak gąbka i szybko patynują, a inne nie? O co chodzi z aniliną, semi aniliną i skórami barwionymi powierzchniowo? W tym wpisie omawiam sposoby barwienia skóry i wyjaśniam, jak mogą one zmienić jej wygląd i wrażenie, które produkt końcowy wywiera na klientach.

trzy zawieszki na rzemieniu

Proste zapięcie – węzeł zderzakowy przesuwny

Są takie rzeczy, które są genialne w swej prostocie. Do nich należy właśnie węzeł zderzakowy, zarazem estetyczny i praktyczny, bo przesuwny. Pozwala regulować długość związanego sznurka / liny / rzemienia.

Genuine leather – hit czy kit?

Dzisiaj edukacyjno – informacyjnie. Udając się na zakupy po przedmioty wykonane ze skóry, bardzo często spotyka się produkty oznaczone napisem genuine leather lub podobnym real leather, echt leder i dużo rzadziej full grain leather. Jak rozszyfrować te oznaczenia i czy istnieje jakaś standaryzacja tego typu znaczków? O tym we wpisie.

Pasek do spodni z oksydowaną klamrą

Jaki pasek do spodni ze skóry kupić? 5 oznak jakości

Chcesz kupić nowy skórzany pasek do spodni, bo poprzedni szybko się rozpadł? Zwróć uwagę na te 5 cech, które świadczą o jakości, w czasie zakupów – zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Nawet jeśli cena nie będzie najniższa z dostępnych, to oszczędzisz pieniądze, bo Twój nowy pasek wytrzyma dłużej.

Flogger ręcznie robiony

Wyszło całkiem (nie)przyzwoicie – flogger

Włożyłem w ten przedmiot bardzo dużo pracy i jestem dumny z efektu. Mój pierwszy flogger 😉 Dużym wyzwaniem w tym projekcie były dla mnie oploty. W oplocie rączki szerokimi pasami najważniejsze były równe pasy i unikanie prześwitów. Mocowania wykonane za pomocą sześcioczęściowych guzów tureckich to już dla mnie wyższa szkoła jazdy.

Pasek do spodni ręcznie przeszyty

Paski do spodni z pełnym przeszyciem

W tym wpisie prezentuję przykładowe paski do spodni z pełnym przeszyciem. Zarówno te wykonane ręcznie, jak i z pomocą mojej nabytej w 2022 r. zabawki, czyli profesjonalnej maszyny szewskiej. Jej wstawienie do mieszkania „tylko na chwilę, dopóki nie zrobię miejsca” żona mi wypomina od kilku(nastu) tygodni…

Pasek do zegarka

Pasek do zegarka w stylu 'racing’, w nowym wydaniu

Wykonanie na podstawie jednego z wcześniejszych projektów. Docelowo zegarek będzie czarny z niebieskim na tarczy. Bez dziurki na zapinanie klamry, bo klient jest prawie sąsiadem, więc zostanie dodana przy odbiorze. Polska skóra garbowana roślinnie, farba Fiebing’s, nić Combi, klamra od Hengrc.

Jaka klamra dla alergika?

Klamra dla alergika ze stali nierdzewnej 304 uwalnia 0,08 µg/cm2/tydzień, co daje ilość znacznie poniżej normy. Generalnie nie powoduje uczuleń i mówię to na podstawie informacji bezpośrednio od użytkowników.

Automatyzacja wystawiania faktur z Allegro za darmo

Trochę z innej beczki, choć nie do końca. Obowiązki związane ze sprawozdawczością sprzedażowo – podatkową są raczej niemiłe, nudne, frustrujące itp. Chciałbym się podzielić sposobem jak zautomatyzować wystawianie faktur z serisu Allegro. Co najciekawsze…

Klamra 40SSBROkr

Klamry do pasków nierdzewne lub z mosiądzu

Jeśli z jakiegoś powodu Twój pasek kupiony u mnie będzie wymagał wymiany (bo przy odrobinie szczęścia będziesz na niego skazany do końca życia), to klamrę ze stali nierdzewnej lub mosiądzu z powodzeniem przemontujesz do nowego. Zatem naprawdę – już nigdy nie kupisz innej klamry. Oczywiście przy założeniu, że jej klasyczny wzór nie znudzi Ci się albo nie zapragniesz mieć więcej modeli.

okładka na zeszyt A5

Skórzana okładka na zeszyt z rozmytym kolorem

Ten wpis zamieszczam na blogu z dwóch powodów. Po pierwsze mam ładne zdjęcia, a po drugie trochę pokombinowałem z farbowaniem. Technika podpatrzona na jakimś filmiku. Po zafarbowaniu lica dość obficie potraktowałem okładkę denaturatem (koniecznie bezbarwny) nakładanym grubym pędzelkiem.

pasek fossil

Solidny pasek do zegarka z podkładką

Dzisiaj będzie o rozebranym na części i przeanalizowanym aż do przekroju pasku do zegarka z podkładką z fabryki, wypuszczonego na rynek pod marką Fossil oraz o pasku mojego wykonania, który go zastąpił. Dlaczego stary pasek się zepsuł? I dlaczego tak szybko?

7 nietypowych bransoletek ze skrawków

W tak zwanym międzyczasie eksperymentuję z drobnymi rzeczami ze skóry. Bransoletki to świetny temat na projekt ze skrawków – wystarczają na nie minimalne ilości skóry i trochę kreatywności. Pod względem wykonania są takimi prostszymi paskami do zegarków.

grawer laserem na skórze

Grawer laserowy na skórze – tradycja i nowoczesność

Dzisiaj kolejny powiew nowoczesności w Warsztacie. Tym razem: grawer laserowy inicjałów na klasycznych okładkach A4 bez zapięcia w trzech egzemplarzach. Przy okazji pochwalę się też poprzednimi realizacjami z wykorzystaniem lasera.

metki pakowanie

Czy skóra naturalna jest ekologiczna?

Co przemawia za tym, że wyroby ze skóry naturalnej garbowanej roślinnie są odpowiedzialnym wyborem konsumenckim? A jakie są ich wady w tym aspekcie? Jaki jest ich ślad ekologiczny i co robić, by go redukować?

Skórzana okładka A5

Skóra naśladuje drewno – okładka na zeszyt pod kolor mebli

To było nietypowe zadanie – miało być dokładnie „tak, jak na zdjęciu tych mebli”! Muszę jednak przyznać, że dobrze się bawiłem, starając się odwzorować kropkowaną fakturę drewna za pomocą farby, pędzla i wykorzystując naturalną strukturę skóry garbowanej roślinnie.

Skórzana saszetka na pasek

Skórzana saszetka na pasek + szablon do pobrania

Dzisiaj fotki dwuczęściowego projektu w odcieniach blue, czyli saszetka + pasek. Pasków już było dużo, dlatego nie doczekał się on osobnego posta, ale saszetka – i to w dodatku z darmowym szablonem do pobrania – to co innego.

Skórzana zakładka do książek

Skórzana zakładka z cytatem

Ten projekt jest nieco nietypowy i eksperymentalny – zakładka z cytatem i nadrukiem, wykonanym techniką odbicia na skórze wydruku z drukarki laserowej za pomocą acetonu. Wyszło moim zdaniem ciekawie – dzięki pomysłowy projektantki i oczywiście kilku filmikom instruktażowym z neta. Podobną różę wiatrów już mam wydrukowaną w 3D, teraz mogę robić wytłoczone odbitki. Gdybym miał …

Skórzana zakładka z cytatem Read More »

Shopping Cart
Verified by MonsterInsights