okładka na zeszyt A5

Skórzana okładka na zeszyt z rozmytym kolorem

Takie skórzane okładki na zeszyty w popularnym formacie A5 już były. Na pewno w wydaniu na zeszyt niby A5, ale trochę większy oraz na zwykły gruby zeszyt A5. Połączenie tego ciemnego brązu Fiebing’sa i tej grubej, beżowej nici jest bardzo uniwersalne i podoba się szerokiemu gronu czytelników. Mi zresztą też, ale nie byłbym sobą gdybym za każdym razem, gdy wykonuję okładkę w tym zestawieniu kolorystycznym, czegoś nie poprawił lub nie zmienił.

Ten wpis zamieszczam na blogu z dwóch powodów. Po pierwsze mam ładne zdjęcia, a po drugie trochę pokombinowałem z farbowaniem. Technika podpatrzona na jakimś filmiku. Po zafarbowaniu lica dość obficie potraktowałem okładkę denaturatem (koniecznie bezbarwny) nakładanym grubym pędzelkiem. We wspomnianej farbie za rozpuszczalnik robi jakiś alkohol (już nie pamiętam jaki), więc etanol też sobie radzi. Kolor nieco się rozjaśnił, farba głębiej wsiąknęła w skórę, pojawiły się nowe odcienie, których sama farba nie dawała. Co najważniejsze przejścia między ciemniejszymi i jaśniejszymi miejscami ładnie się rozmyły. Do uzyskania podobnych efektów można też stosować aceton.

Też chcę taką okładkę!

Jeśli zainteresował Cię ten produkt i chcesz mieć podobny, możesz zamówić go w sklepie lub wysłać zapytanie o wykonanie według Twojego pomysłu przez formularz kontaktowy.

Shopping Cart
Verified by MonsterInsights