grawer laserem na skórze

Grawer laserowy na skórze na zamówienie – tradycja i nowoczesność

Dzisiaj kolejny powiew nowoczesności w Warsztacie. Tym razem: grawer laserowy inicjałów na klasycznych okładkach A4 bez zapięcia w trzech egzemplarzach. Przy okazji pochwalę się też poprzednimi realizacjami z wykorzystaniem lasera. Ktoś oczywiście mógłby powiedzieć: eeee, to już nie jest ręczne wykonanie. A mnie się podoba takie połączenie tradycji z nowoczesnością… To, co najważniejsze i stanowiące o solidności wyrobu, wykonałem ręcznie, a wykończeniem estetycznym zajęła się technologia.

Bo całość okładek jak zwykle wykonałem ręcznie, „jak drzewiej bywało”. Szew jest ręczny, dokładnie jak w poprzednich okładkach z zapięciem, ze stemplem, i w rozmiarze A5. Natomiast element wykończenia, jakim są inicjały przyszłych właścicieli i właścicielek – jako że muszą być idealne, bo są w bardzo wyeksponowanym miejscu – wygrawerował laserem zaprzyjaźniony majsterkowicz. Ten sam, który jest również zamieszany w poprzednie „prace laserowe” oraz wykorzystywane przeze mnie stemple z drukarki 3D. Więcej moich eksperymentów do znalezienia w zakładce Techniki i Narzędzia.

Szczegóły wykończenia: grawer inicjałów

Grawer laserowy inicjałów testowany był najpierw na skrawkach skóry. Wszystko po to, by osiągnąć głębokość dającą wyraźny wydruk, ale nie za dużą, by nie pocieniać i nie osłabiać skóry w tym miejscu bardziej, niż to konieczne.

Już na zafarbowanym, ale nie zabezpieczonym jeszcze licu okładek, po wypaleniu, odsłoniła się miejscami surowa skóra. Konieczne było więc ponowne zafarbowanie w celu wyrównania koloru na całej powierzchni wydruku. Po tym zabiegu dopiero lico ostatecznie zakonserwowałem moim ulubionym sposobem, czyli własnej roboty środkiem do pielęgnacji skóry stanowiącym mieszankę wosków i tłuszczów. Efekty do zobaczenia w galerii.

Poprzednie realizacje z udziałem lasera

Grawer laserowy wykorzystywałem już wcześniej kilkakrotnie na innych wyrobach: paskach do spodni, bransoletkach i okładkach. Poniżej – przy okazji – wklejam kilka przykładów, jaki efekt udaje się osiągnąć. Najczęściej są to inicjały, ale równie dobrze może być inny dowolny wzór.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart
Verified by MonsterInsights